rbrechko (rbrechko) wrote,
rbrechko
rbrechko

Замок в ЧорнокозинцяхСпочатку про дороги. Їх там просто не існує - як з боку Кам"янця, так і з боку Гермаківки. Відразу і не згадаю чи бачив десь гірші дороги. Тому охочим потрапити в Чорнокозинці треба добре подумати наскільки їм не шкода свого авто, і чи готові вони потратити кілька годин на подолання шляху повним бездоріжжям. Але попри всі негаразди з добиранням місця там дуже красиві. Краєвиди на долину Збруча не можуть не зачаровувати. Після невеликого ліричного відступу перейдемо безпосередньо до Чорнокозинців і замку.
Чорнокозинці - сьогодні село, а колись містечко з магдебурзьким правом, яке у 1588 році надав король Стефан Баторій. Перші письмові згадки про поселення датуються 1467 роком, тоді Чорнокозинці належали кам"янецькій римо-католицькій катедрі. Саме з тих часів тут розташовувалась літня резиденція кам"янецьких єпископів. Зводити укріплення тут розпочали у другій половині XIV століття і проводили у кілька етапів. Існує версія, що фортифікаційні споруди тут були ще з княжих часів. І ця версія не є вже аж такою безпідставною, адже тут проходили торгові шляхи, які потребували охорони, а місце для захисної споруди у Чорнокозинцях дуже вдале - пагорб над долиною річки, який з обох боків має круті схили.
Хоча замок і належав єпископам, проте у XVІ-XVІІ століттях тут часто стояли польські військові частини, які охороняли околиці від татарських нападів, які відбувались досить часто. Найбільше від таких нападів замок постраждав у 1503, 1507, 1511, 1513, 1519, 1538, 1651, 1674 роках. Наприкінці XVІІ - початку XVІІІ століть замок суттєво оновили і перебудували. Саме тоді тут з"явились два нові двоповерхові корпуси. У 1795 році після третього поділу Речі Посполитої замок перейшов у власність Російської імперії, і аж до 1917 року використовувався як родовий маєток, при тому кілька разів змінюючи власників. Обидві світові війни перетворили замок на руїни, які по сьогодні мальовничо височіють на лівому березі Збруча.


Tags: Хмельниччина, Чорнокозинці, замки, мандрівки, фото
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 6 comments