rbrechko (rbrechko) wrote,
rbrechko
rbrechko

Крехів. Недобудований костел (1930 р.)Про цей костел я колись вже згадував у записі про крехівську церкву св. Параскеви. На нього я натрапив випадково, бо шукав саме церкву. Але, побачивши його, не зміг пройти мимо, адже костел справді виділявся на фоні навколишньої забудови, навіть посеред громіздких колгоспних будівель, які розташовані поруч з ним. Тоді я не мав жодних відомостей про нього, а поверхневі пошуки не дали ніяких результатів. Через два роки я знову згадав про нього, і цього разу деяку інформацію вдалось роздобути. За що висловлюю подяку nazarlanko.
Отже відомо, що село Крехів належало до римо-католицької парафії в Жовкві. У 1780 році планувалось створити парафію на місці, але тим планам не судилось бути реалізованими. У ХХ столітті Креховом володіла родина Станків, яка і стала головним фундатором зведення костелу. Проект святині виконав Г. Заремба. Будівництво розпочалось у 1930 році, проте до початку Другої світової війни закінчити його не вдалось. Зараз храм перебуває на території колишнього колгоспу. В радянські часи його використовували в якості магазину.
З фото видно, що будівля мала бути досить масивною, і, мабуть, просторою всередині. По лівий бік від входу розташовується незавершена громіздка вежа, яку по кутах підтримують кам"яно-цегляні конртфорси. Важко сказати яким костел повинен був виглядати по закінченню всіх робіт, але дуже схоже на те, що як мінімум будівля мала вийти цікавою.
Tags: Крехів, Львівщина, костели, мандрівки, фото, храми
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 2 comments