rbrechko (rbrechko) wrote,
rbrechko
rbrechko

НадрічнеНадрічне - не надто велике село, яке розкинулось поміж мальовничих опільських пагорбів у Бережанському районі Тернопільської області. Перша згадка про поселення сягає 1420 року, саме тоді населеному пункту надали магдебурзьке право. До 1946 року село носило назву Дрищів.
На сьогоднішній день у Надрічному є три храми - дерев"яна церква святого Миколая (1777 р.), нова мурована церква св. Йосафата (2000 р.) і покинутий костел (на вигляд, перша половина ХХ ст.). Відомо, що миколаївську церкву було зведено в Рогатині, а потім було перевезено у Надрічне, де її розмістили на одному з пагорбів. Поруч з храмом стоїть досить цікава дерев"яна дзвіниця. Позаду церкви розташувався цвинтар, на якому зустрічаються досить старі могили. У 2000 році поруч з миколаївською церквою побудували нову, значно більшу, муровану церкву св. Йосафата.
На даний момент ніяких відомостей про костел я не знайшов, щоправда шукав тільки в інтернеті. По зовнішньому вигляду храму можна сказати, що навряд чи він збудований раніше початку ХХ століття. Знайти костел досить просто - стоїть він поруч з дорогою, тому пропустити його важко. На сьогоднішній день храм є покинутим, всередині порожнеча, двері з великими щілинами, а потрапити всередину можна крізь дірку у вівтарній частині. Поруч з костелом розташована дзвіниця, яку збудовано в однаковому стилі з храмом.


Tags: Надрічне, Тернопільщина, костели, мандрівки, фото, храми, церкви
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 45 comments