rbrechko (rbrechko) wrote,
rbrechko
rbrechko

Збаразький замокЗбаразький замок мало того, що є одним з небагатьох добре збережених замків Тернопільщини, так ще й має досить багаті експозиції у палаці і казематах, тому відвідати його однозначно вартує.
Перші письмові відомості про Збараж сягають 1211 року, коли він вперше згадується в літописах, проте інсує версія, що місто тут було значно раніше. Перший замок було споруджено у 1393 році князем Корибутом на Княжій горі, яка зараз розташовується у міському присілку Старий Збараж. Старий замок двічі руйнували татари у 1474 і 1598 роках.
Новий замок було зведено у 1626—1631 роках князями Христофором та Юрієм Збаразькими. Згодом замком володіли Вишневецькі і Потоцькі. У 1649 році замок успішно витримав облогу війська Хмельницького, а вже у 1675 році твердиня була практично повністю зруй­нувана турецько-татарською навалою. Відомо, що на початку ХVІІІ століття замок відвідали Петро І і Іван Мазепа. За часів володарювання Потоцьких фотрецю було перетворено на розкішний маєток. У 1837 році в замку було відкрито цукровий завод, який згорів через півстоліття. У 1920-ті роки замок відновили після пожежі і відкрили у ньому гімназію. Згодом тут почав діяти краєзнавчий музей. У 1965 році в замку було проведено реставраційні роботи. З 1994 року тут діє Державний історико-архітектурний заповідник, а з 2005 – Національний заповідник „Замки Тернопілля".
Tags: Збараж, Тернопільщина, замки, мандрівки, фото
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 18 comments