rbrechko (rbrechko) wrote,
rbrechko
rbrechko

Варяж. Костел св.Марка (1688-1693 рр.)Варяж - колись містечко, а зараз село в Сокальському районі Львівської області, яке розташоване практично на кордоні з Польщею. Власне, до кордону звідти близько кілометру, а перед селом є прикордонний пункт, на якому перевіряють документи, тому без паспорту потрапити у Варяж практично неможливо. А їхати туди є за чим, бо величний бароковий костел св.Марка вартує того, хоч і перебуває вкрай занедбаному стані.
Перші відомості про Варяж сягають 1419 року, а у 1538 році містечко отримує Магдебурзьке право. За радянських часів, а саме з 1951 року, коли ці землі були обміняні з Польщею на околиці Ущиків-Дольних, село носило назву Новоукраїнка.
Зараз і не скажеш, що тут колись було місто. Чи не єдиним свідком цього може бути костел св.Марка, який було збудовано у 1688-1693 роках архітектором Войцехом Лєнартовичем. Розміри храму справді вражають, а ще більше вражають інтер"єрні розписи, які невідомо завдяки якому чуду можна ще побачити, проте кожен наступний день може стати для них останнім, адже без даху їм зовсім недовго залишилось жити.


Tags: Варяж, Львівщина, костели, мандрівки, фото, храми
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 24 comments