rbrechko (rbrechko) wrote,
rbrechko
rbrechko

Добромиль. Замок ГербуртівПро містечко Добромиль, що на Старосамбірщині, буде якось іншим разом, а зараз приділю увагу замку Гербуртів, руїни якого розташовані на Сліпій горі в кількох кілометрах від Добромиля.

Перші відомості про замок датуюються 1450-им роком. Спочатку твердиня була дерев"яною, а збудував її тодішній власник навколишніх земель Микола Гербурт. Проте вже в 1497 році під час нападу замок було спалено татарами.Більше як за півстоліття, а саме у 1566 році, на цьому ж місці Ян Гербурт зводить новий мурований замок. Споруда прийняла риси вершини гори, тому мала овальну форму. Товщина стін місцями сягала до 4 метрів.По боках розташовувались дві круглі вежі, від яких збереглись лише основи. А домінантою була масивна в"їздна вежа, у якій було кілька житлово-господарських приміщень.Оскільки замок завжди мав суто оборонні функції і ніколи не був призначений для постійного проживання, то палаців на його території не було.Наприкінці 18-го століття тодішні власники дозволили монахам-василіанам розібрати частину замкових мурів для розбудови монастиря, який зводився неподалік на околиці Добромиля. Проте в цей час замок вже ніяких оборонних функцій не виконував.У 19-му столліті цеглу і каміння з замку по трохи розбирали на будматеріали. З того часу практично без змін споруда дійшла до наших днів.Ось такі види відкриваються з замкової гори у вікнах між деревами:

Ну і накінець панорама замку зліплена з одинадцяти вертикальних кадрів. Тут можна глянути в більшому розмірі.Усі фото, традиційно, клікабельні.
Tags: Добромиль, Львівщина, замки, мандрівки, фото
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 48 comments