rbrechko (rbrechko) wrote,
rbrechko
rbrechko

Угорський куток в УкраїніНе завжди потрібно їхати за кордон, щоб отримати відчуття перебування в іншій країні. Є і в нас, в Україні, такий куточок - місто, де на вулицях здебільшого чути угорську мову, а більшість його жителів є етнічними угорцями. Мова піде про закарпатське місто Берегове.
Однією з ознак перебування все-таки в Україні, а не Угорщині, є дублювання українською мовою назв вулиць, дорожніх вказівників, різноманітних вивісок, а також наявність поруч з угорськими синьо-жовтих прапорів.Сьогодні Берегове є райцентром в Закарпатській області з майже 30-тисячним населенням, більше половини з якого на даний момент становлять угорці, а решту українці, цигани і росіяни. Для порівняння ще у 1910 році місто практично повністю було угорським - угорці становили 96,1% населення.Місто є досить давнім, було засноване в 1063 році угорським принцом Лампертом і отримало назву Лампертсас. В 1499 році вперше згадується як Берегсас (угорці і досі його так називають), а сучасну назву Берегове отримало з приходом на ці землі радянської влади.Однією з найбільш цікавих, але далеко ненайстарших, будівель є будинок Королівської Юстиції, який було побудовано на початку ХХ століття. Хоча на сьогоднішній день його стан міг би бути і кращим, що добре видно з фотографій.Досить цікавим є реформаторський костел (ХІІІ-ХІХ ст.), який стоїть навпроти будинку Королівської Юстиції і є найбільшим храмом в Берегово.

Ще однією цікавою будівлею є колишній будинок елітного казино, який розташувався на березі колись досить повноводного Верке. Сьогодні тут ресторан "Золота Пава".Поруч з рестораном стоїть пам"ятник Шандору Петефі.

Через дорогу від "Золотої Пави" можна побачити одну з найстаріших споруд в місті - римо-католицький костел (ХІІІ-ХV ст.).

Навпроти входу в костел стоїть погруддя засновника Угорської держави короля Іштвана Святого.

Хоча храм сильно оточений деревами і будівлями, проте всеодно виглядає достатньо велично.Ось такий він збоку:На боковій стіні костелу можна побачити сонячний годинник.Будинок угорського театру:На фото нижче бачимо колишній будинок обласного суду. Зараз тут розташувався медичний коледж.Є в місті і пам"ятники радянської епохи.


Tags: Берегове, Закарпаття, костели, мандрівки, фото, храми
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 68 comments