rbrechko (rbrechko) wrote,
rbrechko
rbrechko

Крехів. Церква св.Параскеви (1724 р.)Село Крехів на Жовківщині в першу чергу відоме завдяки Василіанському монастирю. Але є тут ще одна цікава пам"ятка архітектури, яку здебільшого оминають при відвідинах Крехова. Мова йде про дерев"яну церкву св. Параскеви. Достеменно невідомо коли саме храм було зведено, навіть існують різні версії щодо його побудови. Але в храмі зберігся напис про те, що у 1724 році тут працював майстер Іван Хомюк, тож саме цей рік прийнято вважати за дату побудови церкви, хоча існує припущення, що храм вже стояв тут до цього, а Іван Хомюк лише проводив ремонт.
На вигляд храм дуже схожий на церкву Святої Трійці в Жовкві, а ще кажуть, що будували його за зразком Преображенської церкви Крехівського монастиря.Єдине, що псує враження від церкви, так це використання зеленої металочерепиці для покриття дзвіниці і піддашшя храму. На мою думку, таке покриття виглядає набагато менш природньо навіть в порівнянні з бляхою.

Поруч з церквою стоїть масивна оборонного типу дзвіниця. Колись єдиний вхід на обнесене муром церковне подвір"я проходив через нижній ярус дзвіниці.

Пам"яткоохоронна таблиця і ікони при вході до церкви.Недалеко від церкви розташована будівля костелу. На вигляд не схоже, що храм є старим, проте використання будівлі в наш час вражає: тут надалі перебувають господарські приміщення(щось подібне на колгоспний склад).


Tags: Крехів, Львівщина, костели, мандрівки, фото, храми, церкви
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 20 comments