rbrechko (rbrechko) wrote,
rbrechko
rbrechko

Стара СільСтара Сіль - селище міського типу Старосамбірського району Львівської області, перша згадка про яке датується 1255 роком. У 1421 році Стара Сіль отримує Магдебурзьке право, а заодно і назву Зальцброк. Тоді ж містечко починає сильно розвиватись, а все завдяки родовищам солі, торгівля якою була дуже вигідною в ті часи. Проте в середині ХІХ століття запаси солі в родовищах вичерпуються, а містечко починає втрачати стратегічне значення і поступово занепадає. До нашого часу в Старій Солі збереглися три архітектурні пам"ятки: дві дерев"яні церкви і костел.


П"ятницька церкваЯкщо дивитись на фото, то П"ятницька церква виглядає як нова, а побудована вона була у 1440(!!!) році, принаймі так каже ПГА. Єдиний конфуз щодо дати побудови викликає таблиця пам"ятки на церкві, на якій вказано ХVІІ століття, проте в більшості джерел вказується таки 1440 рік, а як воно є насправді мені невідомо.


Воскресенська церкваХрам Воскресіння Господнього значно молодший від своєї сусідки, його було зведено у ХVІІ столітті. Ця церква також є пам"яткою архітектури. Своїм зовнішнім виглядом вона значно поступається П"ятницькій церкві, проте схоже, що по трохи їй починають надавати первісного вигляду, принаймі з однієї частини зняли бляхову обшивку і покрили гонтом.


Михайлівський костелЗгідно більшості джерел оборонний Михайлівський костел було побудовано у 1660 році, проте існують відомості, що на цьому ж місці стояв дерев"яний костел ще з ХV століття, і каплиця при костелі походить саме з тих часів. До недавнього часу храм був сильно пошкоджений, проте зараз, хоч і повільно, але йде його відновлення: дах вже поставили, а перед фасадом стоїть риштування. Хочеться сподіватись, що цій пам"ятці таки не дадуть пропасти, принаймі табличка на фасаді говорить, що сам Папа Римський дав благословіння на відбудову храму.
Willa AnnaЩе однією цікавинкою Старої Солі є Вілла Анна. Будівля дуже красиво вливається у навколишцій краєвид, а її архітектурні форми не можуть не зачаровувати. Ця будівля не є пам"яткою архітектури, мабуть років забракло, бо побудовано її було у 1911 році. Зараз тут перебуває неврологічний диспансер.
Tags: Львівщина, Стара Сіль, костели, мандрівки, фото, храми, церкви
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 22 comments