rbrechko (rbrechko) wrote,
rbrechko
rbrechko

 • Music:

Архітектурні шедеври Меретина в Годовиці і Наварії


Костел всіх святих в Годовиці


Вознесенський костел в Наварії

Зовсім недалеко від Львова поруч одне з одним розташовані два села: Наварія і Годовиця. Якщо про перше знає практично кожен львів"янин, то такого не скажеш про друге. Наварія перш за все відома своїм озером, де проводять свій відпочинок тисячі львів"ян, а Годовиця такого "щастя" не має. Проте є в обидвох селах несправедливо забуті архітектурні шедеври - костели, які спорудив визначний майстер Бернард Меретин. Якщо комусь нічого не каже це ім"я, то варто згадати собор св. Юра у Львові, ратушу у Бучачі, костел Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії у Городенці, які були побудовані архітектором Меретином в парі з визначним скульптуром Георгом Пінзелем. До речі, останньому Борис Григорович Возницький не бачить в світі рівних нікого, окрім Мікеланджело.


Костел всіх святих в Годовиці

Костел всіх святих в Годовиці Б.Меретин будував з 1751 по 1758 рік. При побудові цього храму "солодка парочка" Меретин-Пінзель також працювала разом. Проте скульптур Пінзеля в Годовиці вже немає, деякі з них зараз зберігаються у Львові.


Ще один вид на костел від озера

Поблизу костелу розташоване озеро, на поверхні якого плавають лебеді, що надає, і без того красивій місцевості, ще більшої мальовничості і романтичності.


Верхня частина фасаду

На жаль, на сьогоднішній день стан костелу жахливий - дах завалився, на горі і в середині храму ростуть дерева. Шкода, що не зважаючи на те, що споруда є пам"яткою архітектури (про що свідчить табличка на стіні храму) нею ніхто не опікується.


Таблиця арітектурної пам"ятки і герб над входом


Костел всіх святих зблизька


Костел з дороги

А тепер перейдемо до наступного творіння Меретина - Вознесенського костелу в Наварії. До речі, споруди одна від одної розташовані на віддалі кількох кілометрів. Оскільки будівництвом храму в Наварії Меретин займався в 1740-1760 рр., то така близькість була йому тільки на користь, бо давала можливість слідкувати за спорудженням храмів практично одночасно.


Вознесенський костел в Наварії

Що стосується Воздвиженського костелу в Наварії, то відомий він ще з 1626 року, проте був знищений в першій половині XVIII століття, а відбудовував новий храм Бернард Меретин.


Фасад Вознесенського костелу

Костелу в Наварії пощастило більше ніж сусіду в Годовиці. Схоже його по трохи відновлюють, що видно принаймі з помальованого фасаду.


Вознесенський костел і дзвіниця заховані за деревами
Tags: Годовиця, Львівщина, Наварія, костели, мандрівки, фото, храми
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic
  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 12 comments