rbrechko (rbrechko) wrote,
rbrechko
rbrechko

 • Music:

Соколівка. Миколаївські церква і костел


Миколаївська церква (XVIII ст.)


Костел св.Миколая (кінець XVI ст.)

Якщо їхати зі Львова на Івано-Франківськ, то за кілька кілометрів за Бібркою на трасі буде село Соколівка, в якому варто подивитись на дерев"яну церкву св. Миколая (18 ст.) і руїни Миколаїського костелу (кінець 16 ст.). Якщо за першою місцева греко-католицька парафія ще хоч якось наглядає, то стан костелу просто жахливий - без реставрації він довго не протягне. Саме село відоме ще з 14-го століття під назвою Сенява, а з середини 16-го ст. до початку 19-го ст. було містечком і мало магдебургське право.


Церква св.Миколая

Будівля церкви св.Миколая тризрубна, хрестоподібна в плані. На жаль, основна частина храму зараз покрита бляхою, яка в свою чергу покрита блакитною фарбою, яка вже в свою чергу почала обсипатись. Проте загалом церква виглядає досить доглянутою, а такого типу бабинець взагалі не часто можна зустріти.


Дзвіниця церкви св.Миколая

Поруч з церквою стоїть триярусна дерев"яна дзвіниця.

Костел св.Миколая

Костел св.Миколая було зведено наприкінці 16-го століття родом Сенявських, які на той час володіли Сенявою (Соколівкою). Навколо храму були мури, а сам костел виконував оборонні функції. Свого часу храм був гарно розписаний і навіть прикрашений скульптурами.


Дзвіниця і костел св.Миколая

Відомо, що в 1944-му році під час українсько-польської різні упівці спалили вівтарну частину храму. А в радянські часи тут були господарсько-складські приміщення місцевого колгоспу.


Вівтарна частина костелу. Частково збереглись розписи

Порівняно з церквою костелу пощастило значно менше, бо виглядає так, що зараз він нікому не потрібен і поступово руйнується. І що найприкріше найбільших руйнувань він зазнав вже в часи незалежної України, коли обвалився дах.


Обвалений дах


Tags: Львівщина, Соколівка, костели, мандрівки, фото, храми, церкви
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic
  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 12 comments