rbrechko (rbrechko) wrote,
rbrechko
rbrechko

Ще раз про замок в ХустіЦієї весни вже втретє відвідав замок в Хусті. Оскільки після останніх відвідин навесні 2009 року проступила інформація, що територію замку очистили від заростей, то цікаво було поглянути як твердиня виглядає сьогодні. Перший погляд з боку міста на замкову гору (див. фото нижче) не вселив сподівань, що замок повністю очищено, бо замкових руїн знизу не було видно. Піднявшись на замкову гору, стало зрозуміло, що попередні сподівання підтвердились. Видно, що місцями замок таки очистили від настирливої рослинності, але було зроблено це місцями і за кілька років дерева, кущі, плющі знову беруть гору, а в деяких місцях ситуація навіть погіршилась. Власне, все це можна побачити на фото і порівняти як все виглядало чотири року тому.

Вид на замкову гору з боку міста:Ось цей схил очистили добре.Шкода тільки, що порубані/викорчувані деревця і досі там лежать.Раніше в такому ракурсі замок не можна було побачити (див. тут).Вигляд на браму мало чим змінився (див. тут).

Видно, що тут було покладено чимало зусиль для очистки стін (див. для порівняння тут), але, схоже, що такі процедури треба робити мало не щороку. До речі, вхід до церкви став ще менше читатись.

Ще один порівняльний ракурс (попередній див. тут):А ось тут різниця разюча (для порівняння див. тут):

А от тут майже без змін, навіть навпаки обростати стало більше (попередній див. тут):Тут природа теж бере своє (попередній вид див. тут):Деякі фрагменти стін трохи відкрились:А інші й далі ховаються під щільним шаром рослин:Тут взагалі рослинність буяє:Видно, що тут кілька років тому чистили, але сьогодні замковий храм і надалі ховається під зеленню.

Ще один порівняльний вигляд на браму (попередній вид див. тут):

Цікаво, коли і чому це вікно замурували цеглою.Старе вікно:А ось такий вигляд кілька років тому не можна було побачити:І на завершення дві панорами. На першій видно як став виглядати замок після очистки.Вид на Хуст з замкової гори:п.с. Тішить, що махаони там досі літають. Шкода тільки, що не вдалось сфоткати.
Tags: Закарпаття, Хуст, замки, мандрівки, фото
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 31 comments