rbrechko (rbrechko) wrote,
rbrechko
rbrechko

Крилоський скансенКрилос в першу чергу відомий тим, що саме на його території колись розташовувався древній Галич. Від старого міста тут нічого не залишилось, проте і зараз там є на що подивитись туристу. Зокрема на окрему увагу заслуговує Музей народної архітектури і побуту Прикарпаття.
Скансен було засновано у 1981 році на території давнього городища. У 1994 році скансен увійшов до складу Національного заповідника "Давній Галич". Зараз в музеї, який розкинувся на площі 6.9 гектарів, експонуються традиційні будівлі чотирьох етнографічних регіонів Івано-Франківської області: Гуцульщини, Покуття, Бойківщини і Опілля.

А тепер перейдемо до перегляду експонатів музею. Ще біля входу нас зустрічає реконструкція давньої сторожової башти.Прогулянку по скансену розпочнемо з території Опілля, яка представлена хатою і стодолою середини ХІХ століття, які були перевезені в музей з села Вікторів Галицького району. Ось так колись виглядала традиційна хата в цьому регіоні:Стодола:Ще одним цікавим представником Опілля виступає дерев'яна церква Всіх Святих.Храм було зведено на початку ХХ століття в селі Поплавники Галицького району.А так виглядало житло і традиційні речі жителів Опілля.Опільська стодола:Плавно переходимо до території Бойківщини, яка представлена хатою священника з села Поляниця Долинського району.Хати розділена на дві частини, одна з якої житлова:А в іншій містилась майстерня і церковна школа:Ще одна бойківська хата станом на весну 2010 року була пошкодженою після зими - обвалився дах.Наступну ділянку музею представляє Гуцульщина.Цей регіон представлений двома традиційними гуцульськими граждами.Дані споруди, що є представниками другої половини ХІХ століття, привезли до музею з села Устеріки Верховинського району.Гуцульські гражди являли собою глухо огороджене подвір'я, на якому розташовувались хата і господарські будівлі.Спорудження будівель такого типу було вимушеним, адже це дозволяло захиститись від хижих звірів і природних катаклізмів.Інтер'єри гуцульської хати:Останнім представленим в скансені регіоном є Покуття.Традиційну покутську хату кінця ХІХ століття було привезено з села Торговиця Городенківського району.Інтер'єри покутської хати:Звичайно скансен в Крилосі є значно біднішим від своїх колег у Львові, Ужгорожі чи Пирогово, проте своєю затишною атмосферою може дати фору будь-якому з них, тому однозначно заслуговує на увагу. А оскільки музей розташований при трасі Львів-Івано-Франківськ, то при поїздці з одного обласного центру в інший тут завжди можна зробити зупинку.
Tags: Галич, Крилос, Франківщина, мандрівки, скансен, фото, храми, церкви
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 16 comments