rbrechko (rbrechko) wrote,
rbrechko
rbrechko

Дерев'яні храми Чорткова


Успенська церква


Вознесенська церква

Не зважаючи на свою назву, а може саме завдяки їй, Чортків може похвалитись великою кількістю храмів, серед яких до наших днів дійшло дві перлини дерев'яного зодчества - Успенська і Вознесенська церкви. Про них і піде мова.

Успенська церкваЦерква Успіння Пресвятої Богородиці розташовується в центральній частині міста неподалік від нової ратуші. Дана церква є найстарішим збереженим храмом Чорткова. ЇЇ звели ще в далекому 1635 році завдяки місцевим ремісникам кушніру Миколі Драчуку і швецю Гаврилу Журавлю. Храм побудовано у нетиповому для Поділля карпатсько-гуцульському стилі, проте з деякими елементами, які притаманні саме для цих земель.Впродовж своєї історії церкву тричі руйнували татари, проте кожного разу храм відновлювали, а також неодноразово перебудовували.В радянські часи церква була закритою, і незважаючи на статус пам'ятки архітектури до вісімдесятих років храм сильно занепав і перебував в аварійному стані. У 1989 році розпочалась реставрація церкви, під час якої храм повністю розібрали і замінили пошкоджені елементи на нові. Повністю церкву було відновлено в часи незалежності.Сьогодні храмом опікується громада Української автокефальної православної церкви.Поруч з церквою стоїть триярусна дерев'яна дзвіниця з відкритим нижнім ярусом.На церковному подвір'ї стоїть нова капличка:Неподалік від каплички сучасна скульптура:Розташовані поруч одна з одною станції хресної ходи:
Вознесенська церкваЦерква Вознесіння Господнього розташовується у тій частині міста, яке зветься Долішня Вигнанка. На момент побудови храму у 1717 році це було передмістя Чорткова.Вигляд церкви є доволі цікавим, її навряд чи вийде переплутати з якою іншою. В першу чергу вигляд неповторності надає дуже видовжений бабинець, щільно прилягаючі один до одного верхи храму, а також гонтове покриття, яке як луска практично повністю покриває храм.У 1996-1997 роках храм було відреставровано, з того часу він набув сучасного вигляду.Поруч з церквою стоїть триярусна дерев'яна дзвіниця, яку було відновлено у 90-х роках минулого століття.На таблиці пам'ятки архітектури хтось поправив старий напис "Українська радянська соціалістична республіка", який тепер читається як Україна :)Інші записи про Чортків можна переглянути тут.
Tags: Тернопільщина, Чортків, каплиці, мандрівки, фото, храми, церкви
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 61 comments