rbrechko (rbrechko) wrote,
rbrechko
rbrechko

Ще раз про замок в СкалатіВ попередньому записі про замок в Скалаті для ілюстрації короткої історії твердині були використанні цьогорічні фотографії. Оскільки споруда по трохи реставрується, то відповідно змінює свій вигляд. Сьогодні пропоную подивитись як виглядав замок шість років тому у вересні 2006 року.
В першу чергу в очі кидається відсутність верхів на усіх крім однієї баштах, на якій ще збереглись залишки черепичного покриття, яке було встановлено на баштах в ході реставрації і консервації замку в 1960-их роках. Ураган в 2004 році позривав черепицю з баштових дахів. На сьогоднішній день три з чотирьох башт отримали нове покриття, шкода тільки, що не черепичне.На південно-східній башті видно тріщини, сьогодні вона стоїть в риштуваннях, тому не помітив чи щось було зроблено щодо їх усунення.Південно-західна башта теж стоїть ще без накриття, а в верхній частині буяє свіжа рослинність.Металеві стяжки на південно-західній башті були встановлені в 1960-их роках задля збереження цілісності конструкції споруди, оскільки була небезпека, що башта може по трохи розповзатись.

Християнська скульптура в 2006 році ще не мала декоративної огорожі.Вигляд костелу з того часу по суті не змінився. Власне, а чому б йому змінюватись, якщо його будівництво було закінчено в 2002 році.Стара колонка біля південно-західної башти тоді ще не була пофарбована. Я навіть припускав, що вона не працює. На фото нижче її видно над парканом.В 2006 році бійниця на другому поверсі північно-східної башти була забита, зараз там встановили вікно.Залишки рову і східна куртина з того часу практично не змінились.На фото нижче видно процес виготовлення баштового накриття.Північно-західна башта ще має залишки старого накриття.Шість років тому замкове подвір"я місцями було добряче захаращеним, зараз з цим навели порядок.Тепер цікаво буде подивитись як замок зміниться за ще кілька років.
Tags: Скалат, Тернопільщина, замки, мандрівки, фото
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 16 comments