rbrechko (rbrechko) wrote,
rbrechko
rbrechko

Осіннє РозточчяЦієї суботи мав нагоду побувати на Розточчі. Золота осінь, мабуть, найкраща пора для відвідин таких місць, адже кольористика місцевості грає усіма можливими барвами, що особливо приємно споглядати теплої сонячної днини. Подорожував здебільшого по Яворівському національному парку, а також був у заповіднику Розточчя і на території Яворівського військового полігону.
Розточчя - це територія, яка розпочинається у Львові і тягнеться пасмом невисоких пагорбів приблизно на 200 кілометрів на північний захід до Польщі. Вже сама назва Розточчя говорить, що тут повинні розтікатись річки. Власне, так воно і є. Тут беруть початок потічки і річки, які належать до басейнів Чорного і Балтійського морів, а дана територія входить до головного європейського вододілу.
Зараз на Розточчі діють дві великі структури природно-заповідного фонду - заповідник "Розточчя" і Яворівський національний парк, деякими територіями яких пропоную прогулятись. Розпочнемо від ставів біля села Лелехівка, звідки бере початок екологічна стежка Івана Франка. З її назви не важко здогадатись, що тут полюбляв бувати Каменяр. Кажуть, що саме мальовнича місцевість Розточчя надихнула його на написання поеми "Мойсей".

2. Лебеді на одному з лелехівських ставів.


3. Біля цього ставка розпочинається стежка Івана Франка, яка розташовується на території Яворівського національного парку.


4.


5. Ставки з"єднані між собою ось такими каналами.


6. Стежку оточує мальовничий ліс, який особливо красивий восени.


7.


8. В лісі часто трапляються поодинокі пірамідальної форми пагорби. Їх називають останцями, а утворились вони внаслідок дії льодовика, який відступаючи вимивав навколишні породи, більш тверді з яких залишились у формі таких пагорбів.


9. Найвіддаленішою точкою стежки Франка є Чорні озера, які отримали свою назву від кольору води, яка насправді виглядає темною.


10. Від озер повертаємось паралельною дорогою, яку оточує барвистий осінній ліс.


11.


12.


13. Молодий дуб.


14.


15.


16.


17. Пройшовши стежку Івана Франка переміщаємось до Янівського ставу, де можна поспостерігати за великими колоніями птахів, більшість з яких складають мартини, білі і сірі чаплі.


18. Поруч з Янівським ставом розташовується заповідник "Розточчя", біля головної будівлі якого стоять вольєри зі звірями і птахами. Сфотографував лише плямистих оленів, бо решту тварин було незручно знимкувати через сітку.


19.


20.


21. Далі вирушаємо в урочище Мочари, яке розташовується біля села Дубровиця і входить до складу Яворівського національного парку.


22. В першу чергу місце цікаве тим, що тут розводять польських коней, які є найближчими нащадками тарпанів.


23.


24.


25. Далі рухаємось на територію Яворівського військового полігону, який до утворення Яворівського національного парку займав майже третину площі району (42 тисячі гектарів). Зараз його площа складає понад 36 тисяч гектарів, а сам полігон є найбільшим в Європі. Детальніше про полігон і трагічну історію його утворення, мабуть, розкажу в окремому записі, в якому також покажу розстріляну церкву в колишньому селі Велика Вишенька. А зараз пропоную просто помилуватись осінньою природою на території полігону.


26.


27.


28.


29.


30.


31.


32.


33.


34.


35.


36.


37.


38.


39.


40.


41.


На цьому прогулянку завершено, але з надією ще не раз повернутись в цей мальовничий край, бо Розточчя справді вартує цього.
Tags: Львівщина, Розточчя, мандрівки, тварини, фото
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 44 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →