rbrechko (rbrechko) wrote,
rbrechko
rbrechko

Товсте. Церква св. Архистратига МихаїлаТовсте - колись містечко, а зараз селище міського типу в Заліщицькому районі Тернопільської області. Про його історію, а також архітектурні пам"ятки, розкажу якось іншим разом, для цього варто би було ще раз туди навідатись, щоб дофотографувати потрібне. Сьогодні ж зупинюсь лише на чи не найцікавішій споруді Товстого - церкві святого Архистратига Михаїла.
Будівництво храму розпочалось у 1912 році на місці старої дерев"яної церкви, яку розібрали через аварійний стан. Через постійний брак коштів зведення храму затягнулось і було закінчено аж у 1939 році. Автором проекту був уродженець Товстого польський архітектор Ян Кароль Сас-Зубжицький, який був випускником Львівської політехніки, займав посаду надзвичайного професора і керівника кафедри архітектури і естетики. Кажуть, що Сас-Зубжицький дуже любив рідне містечко, саме тому розробив проекти нових церкви і костелу для нього. Окрім храмів в Товстому та численних монографій архітектор був автором проектів 45 храмів, серед яких костел в Чорткові (як на мене, то це один з найкрасивіших костелів в Україні), костел св. Франциска і монастир капуцинів у Львові (тепер Церква священномученика Йосафата), костел св. Станіслава в Козовій і багато інших.
Сьогодні храм, якому притаманні яскраво виражені неоготичні елементи, що є не надто частим явищем для церков, належить місцевій греко-католицькій громаді.


Tags: Тернопільщина, Товсте, мандрівки, фото, храми, церкви
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 21 comments