rbrechko (rbrechko) wrote,
rbrechko
rbrechko

 • Music:

Подорож в країну крокусів (хребет Красна - 9-11 травня 2008)Нарешті мені випала нагода побувати на хребті Красна, який мені давно муляв очі на мапах, але на який раніше з різних причин сходити не виходило (чи то через незручніть добирання, чи то перевага надавалась мандрівкам в інші точки).
Цього разу комнанію в поході мені склали bohdanshehera зі Львова і haidamac, mandrivnik та Антон з Черкас.


Спочатку про добирання. Їхали Солотвинським поїздом до Тячева, звідки маршруткою до Усть-Чорної. Знаючи про нюанси добирання на Закарпатті у вихідні дні, можна сказати, що нам пощастило, що маршрутка на Усть-Чорну їхала взагалі, хоча і замість обіцяного в касі "Богдану" приїхала невеличка "газелька".


Кірха в Усть-Чорній

В обід стартувала пішохідна частина маршруту. Погода на той час не дуже тішила, але досить швидко вона пішла на поправку.
Від кірхи в Усть-Чорній вернулись по дорозі метрів 100-200, звідки повз цвинтар серпантином почали підйом на хребет.


Вид на Усть-Чорну з початку підйому на хребет

Підйом серпатнином був неважким і пройшли ми його досить швидко. Десь на межі лісу натрапили на галявину з підсніжниками, на фотографування яких вбили майже годину часу.


Підсніжники

Тільки-но пройшлись хвилин 10-15 як натрапили на ціле поле крокусів. Ніколи раніше мені не доводилось бачити їх в такій кількості. Довелось і тут потратити годину час, щоб всі вдосталь змогли нафотографувати того чуда.


Кросуси


Фотополювання

Далі неспішно почали рух хребтом постійно зупиняючись для фотографування навколишніх пейзажів.


Вид з хребта на південь


Вид на г.Климову

Десь біля п"ятої зупинились на обід. Після чого погода різко почала псуватись: здійнявся сильний і холодний північний вітер, який приніс опади у вигляді льодяної крупи, яка дуже неприємно сікла по обличчю. Тому хоч час ще дозволяв продовжувати рух хребту, було вирішено шукати місце для розбиття табору. Тільки-но поставили намети, як тут же ж розпогодилось. Але збирати табір бажання вже не було.


Передгрозова


Захід сонця

Зранку поснідали, зібрали намети і продовжили рух по хребту. Погода була непоганою, докучав лише сильний вітер, пориви якого буквально хотіли збити з ніг.


На масиві г.Климової


г.Климова


г.Климова

По всьому шляху постійно споглядаємо на поля крокусів, яку ростуть навіть посеред дороги. Зрідка трапляютьсяі більш рідкі екземпляри білих крокусів.


Крокуси-альбіноси


Крокуси на фоні Гропи

На сусідніх хребтах періодично дощить, але нам наразі щастить. І лише на перемичці перед Гропою почала падати вже знайома льодяна крупа. Негоду перечікали в колибі, яка хоч і була дірявою, але дах мала.


Вид на Гропу, Ружу і Сигланський

На Гропі, сховавшись від вітру, падаємо на обід. Після чого з невеликою зупинкою на Ружі здійснюємо майже нон-стоп рейд до Топазу.


Вид з Гропи на Ружу і Сигланський. Вдалині Топаз


Метеостанція на Квасному Верху


г.Топаз


Красна з Топазу


Схили Топазу на фоні Манчула

З Топазу на Квасний Верх вже ледве волочу ноги - одинадцятигодинний перехід дається взнаки. Трохи нижче метеостанції стаємо на ночівлю.


Захід сонця з Квасного Верху

Вранці спускаємось в Колочаву. По дорозі ще трохи фотографуємо навколишні пейзажі.


Пишконя з Квасного Верху


На спуску з Квасного Верху


г.Стримба

В колочаві Макса з Антоном садимо на таксі до Міжгір"я. А самі ще на день залишаємось в Колочаві.


Пишконя з Колочави

Наступного дня маршрутками їдемо до Міжгір"я, потім до Воловця, де я з Бодькою сідаємо на Мукачівську електричку, а Сергій на поїзд до Києва.
Tags: Карпати, Красна, мандрівки, походи, фото
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic
  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 12 comments