rbrechko (rbrechko) wrote,
rbrechko
rbrechko

Медуха. Костел Розарія Діви МаріїМедуха - навелике село, що розташовується приблизно в 5-6 кілометрах на північний схід від Галича. Перші відомості про поселення датуються початком XV століття, а у 1464 році частину села придбав львівський архієпископ Григорій з Сяноку. Згодом біскуп придбав Медуху повністю, й з того часу і аж до початку ХХ століття село належало львівським архієпископам.
Спочатку римо-католицький прихід Медухи належав до парафії у сусідніх Кукількиках. У 1794 році піднялось питання про відкриття парафіяльного храму в Медусі, проте все затягнулось більш ніж на століття - аж до 1918 року.
Перша каплиця в селі з"явилась у 1870 році, тоді ж її і було освячено. Парафіяний костел Розарія Діви Марії було зведено у 1912-1913 роках, а нежалежний від Кукільників прихід запрацював вже після закінчення Першої світової війни. У 1936 році храм прикрасили фресками, окремі залишки яких можна побачити і сьогодні. Костел було закрито радянською владою у 1945 році. Згодом в храмі розмістили комору, а з часів незалежності костел стоїть пусткою і по трохи руйнується. Навіть статус пам"ятки архітектури місцевого значення не допомагає зупинити руйнування. Були розмови про відновлення костелу, але оскільки в Медусі на даний момент нема римо-католиків, то далі розмов справа не пішла. Відомо, що ще у 2004 році вежа костелу була цілою, зараз же на її місці тільки гніздо лелеки.Вид на костел з вівтарної частини:Всередину храму можна потрапити через ризницю.
Вид на вівтарну частину:Залишки розписів на стелі:Хори:Від сходів на хори мало що залишилось:Дах над вівтарною частиною вже відсутній:


Tags: Медуха, Франківщина, костели, мандрівки, фото, храми
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 27 comments