rbrechko (rbrechko) wrote,
rbrechko
rbrechko

 • Music:

Карпатські водоспадиОскільки Карпати багаті не тільки горами, а ще й водоспадами, то далі мова піде саме про них. Кожен з водоспадів має щось своє неповторне і в той же ж час магічно привабливе, що заставляє повертатись до них знову і знову, а вони кожного разу постають перед тобою в іншому вигляді: покриті льодом взимку, повноводні весною, бурхливі після злив або ж грайливо виблискучі дрібними каплями у спекотні літні дні...
На деяких з них довелось побувати один раз, на деяких багатократно, а на багатьох взагалі ще не був, але попри все їхня краса і неповторність постійно заставляє не забувати про них. І під час гірських походів, якщо є можливість і наявність водоспаду поруч з маршрутом, завжди намагаюсь потрапити до них...
Наразі даю короткий опис тих водоспадів, де був особисто.


ШипітЗагальні відомості / Місце знаходження: Розташований на потоці Пилипець поблизу села Пилипець (Міжгірський район, Закарпатська область). Пам"ятка природи місцевого значення. Об"єкт рекреації. Поблизу знаходяться туристичні бази і гірськолижні траси на схилах Боржавського хребта.
Висота водоспаду: ~ 16 м.
Висота місцевості над рівнем моря: ~ 800 м.
Як добиратись: На трасі в селі Пилипець є вказівник на дорогу до водоспаду. Цією дорогою спочатку селом, а потім повз турбази треба йти приблизно 6 км і трохи більше години часу. Практично безпосередньо до водоспаду можна підїхати автомобільним транспортом. Також можливе добирання через село Подобовець.

ГуркалоЗагальні відомості / Місце знаходження: Розташований на потоці Велика Річка на відстані приблизно 6 км від села Корчин (Сколівський район, Львівська область). Оточений лісом, тому слід бути уважним щоб не пройти повз нього.
Висота водоспаду: ~ 5 м.
Висота місцевості над рівнем моря: ~ 570 м.
Як добиратись: Найзручніше йти з села Корчин від місця впадіння Великої Річки в Стрий спочатку селом, а потім дорогою в долині Великої Річки. Проте слід бути уважним, бо водоспад оточений лісом, тому по дорозі можна пройти повз нього. В Корчині біля мосту через Велику Ріку є вказівник. Орієнтиром для пошуку може служити місце, де втретє треба перейти потік вбрід (перший раз через Малу Річку в місці впадіння в Велику Річку; другий і третій раз через Велику Річку); після цього приблизно через 100 м водоспад слід шукати ліворуч в лісі. Час переходу займе близько години часу. Автомобілем під"їхати практично неможливо через поганий стан дороги.

Кам"янкаЗагальні відомості / Місце знаходження: Розташований на річці Кам"янка на півдороги від Сколе до села Кам"янка в межах Національного природного парку "Сколівські Бескиди". Охороняється як геологічна пам"ятка природи. Об"єкт рекреації, особливо відвідуваний в теплу пору року. Часто тут можна побачити екскурсії з навколишніх курортів і санаторіїв (Трускавець, Моршин, Східниця та ін.)
Висота водоспаду: ~ 6 м.
Висота місцевості над рівнем моря: ~ 550 м.
Як добиратись: Від траси Львів-Чоп поблизу Сколе є поворот до села Кам"янка. Цією дорогою і слід йти до водоспаду приблизно 5 км і близько години часу. Від станції Сколе до водоспаду близько 10 км і двох годин ходу. Також безпосередньо до водоспаду можна під"їхати автомобільним транспортом.

Водоспад в с. Кам"янкаЗагальні відомості / Місце знаходження: Розташований в селі Кам"янка (Сколівський район, Львівська область) на лівій притоці річки Кам"янка.
Висота водоспаду: ~ 1.5 м.
Висота місцевості над рівнем моря: ~ 600 м.
Як добиратись: В селі Кам"янка біля церкви треба повернути праворуч (якщо йти зі Сколе), йти повз школу, крамницю, далі перейти річку через кладку і по дорозі пройти ще близько 100-200м. Відстань від траси приблизно 9 км і 1.5-2 години ходу. Можливе добирання автомобільним транспортом.

Манявський водоспадЗагальні відомості / Місце знаходження: Розташований на річці Манявка біля села Манява (Богородчанський район, Івано-Франківська область) на відстані приблизно 8 км від центру села. Гідрологічна пам"ятка природи. Схили навколо можуть осипатись, тому варто бути обережним.
Висота водоспаду: ~ 16 м.
Висота місцевості над рівнем моря: ~ 850 м.
Як добиратись: Від мосту через Манявку слід йти спочатку селом, а потім лісовою дорогою приблизно 8 км по відстані і 1.5 години часу. Під"їзд автомобільним транспортом можливий, але сильно ускладнений поганим станом дороги.

СалатручільЗагальні відомості / Місце знаходження: Розташований на відстані приблизно 6-7 км від села Бистриця (Надвірнянський район, Івано-Франківська область) на потоці, який впадає в Салатрук навпроти впадіння в нього потоку Салатручіль. Впадає в невелике озерце, яке останнім часом сильно обміліло.
Висота водоспаду: ~ 6 м.
Висота місцевості над рівнем моря: ~ 985 м.
Як добиратись: Від центру Бистриці слід дійти до місця впадіння потоку Салатрук в Бистрицю-Надвірнянську, а далі йти дорогою вздовж цього потоку приблизно 6-7 км по відстані і 1.5 години часу.

Пробій (Яремчанський водоспад)Загальні відомості / Місце знаходження: Розташований на річці Прут в місті Яремче. Об"єкт рекреації (мабуть найпопулярніший водоспад в Карпатах). Безпосередньо над водоспадом споруджено пішохідний міст. Поруч розташувався ринок, де туристи можуть придбати етнографічні сувеніри.
Висота водоспаду: ~ 12 м.
Висота місцевості над рівнем моря: ~ 670 м.
Як добиратись: Від залізничної станції головною дорогою до водоспаду слід пройти близько 2 км (20-30 хв). Практично безпосередньо до водоспаду можна під"їхати автомобільним транспортом.

Женецький водоспадЗагальні відомості / Місце знаходження: Розташований на потоці Женець поблизу сіл Микуличин і Татарів (Надвірнянський район, Івано-Франківська область) на відстані приблизно 5 км від траси, 9 км від станції Татарів і 10 км від станції Микуличин.
Висота водоспаду: ~ 11 м.
Висота місцевості над рівнем моря: ~ 870 м.
Як добиратись: Між селами Микуличин і Татарів на трасі є вказівник на дорогу до водоспаду, якою і слід йти до водоспаду лісовою дорогою. Приблизно на половині шляху зліва можна буде спостерігати дачу Ющенка. Перехід в одну сторону становитиме близько 5 км по відстані і 1,5 години часу. Основну частину дороги можна подолати автомобільним транспортом.

Дзембронські (Смотрицькі) водоспадиЗагальні відомості / Місце знаходження: Каскад з приблизно 15-20 водоспадів розташований на потоці Мунчель (по суті весь потік утворює суцільний каскад водоспадів) поблизу села Дземброня (Верховинський район, Івано-Франківська область) на схилах гори Смотрич.
Висота водоспаду: ~ 10 м (найвищий).
Висота місцевості над рівнем моря: ~ 1400-1700 м.
Як добиратись: Від центру села Дземброня слід підніматись стежкою в напрямку гори Смотрич. Вийшовши на полонину біля колиб далі треба йти стежкою, яка поверне направо і знову зайде в ліс, на виході з якого і натрапимо на каскади водоспадів. Перехід в одну сторону становитиме близько 5 км по відстані, 600-900 м набору висоти і близько 2 годин часу.
Tags: Карпати, водоспади, мандрівки, фото
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic
  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 10 comments