rbrechko (rbrechko) wrote,
rbrechko
rbrechko

Підкамінь. За рік після попередніх відвідинПро монастир в Підкамені я вже писав, тому ще раз повторювати його історію не буду - її можна переглянути тут. Сьогодні ж просто покажу трохи цьогорічних фото звідти.
Неозброєним оком видно, що зовнішній вигляд монастиря трохи більше як за рік практично не змінився. Реставраційні роботи на даний момент не ведуться, як пояснили в монастирі, через брак коштів, а оскільки фінанси виділяються вкрай рідко і в недостатній кількості, то сподіватись на швидке відновлення святині не варто. Особисто мені в першу чергу шкода верхівки храмової вежі - без неї монастир втратив свою родзинку. Хочеться сподіватись, що рано чи пізно її таки відновлять. А тепер перейдемо до перегляду фото з коротенькими коментарями.Брама, дзвіниця і кутова башта:Брама, позаду якої виглядає захована в щільне риштування вежа колишнього костелу.Башта, яка вже не перший рік стоїть в риштуваннях. Позаду неї виглядає ще один символ Підкаменя.Колишній монастирський костел все ще очікує на реставрацію, яка затягується з року в рік.Каплиця-ротонда і колона з фігурою Богородиці:Стара дзвіниця з кутовою баштою:Монастирська брама з внутрішнього подвір"я:Колона з фігурою Богородиці:Богородиця більш крупним планом:Вид на монастирське подвір"я в бік брами:Ще один погляд на внутрішнє подвір"я:У цьому храмі зараз відбуваються богослужіння.До церкви примикає нова дзвіниця. Дзвони, очевидно, теж нові.Невеличкий діючий храм щільно примикає до головної святині монастиря.Колишній костел хоч і доволі обшарпаний, але навіть в такому стані виглядає вельми велично.Елемент зовнішнього оздоблення храму:Кутові башти з подвір"я:

Бійниця чомусь замурована.Вид на келії:Окремо хочу зупинитись на зовнішній оборонній лінії. Як бачимо, перед стінами, які оточують подвір"я є ще одна лінія оборони, яка складається з валу з ровом, який в свою чергу оточений кам"яною стіною.Ось такий краєвид відкривається на селище від монастиря.Без славнозвісного каменя запис однозначно буде неповним.

І на закінчення дві панорами монастирського подвір"я.
Tags: Львівщина, Підкамінь, каплиці, костели, мандрівки, монастирі, фото, храми, церкви
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 17 comments