rbrechko (rbrechko) wrote,
rbrechko
rbrechko

Бучач. Костел Успіння Пресвятої Богородиці (1761-1763 рр.)Костел в Бучачі розташовується під замковою горою зовсім неподалік від центральної площі з шикарною ратушею. Повністю роздивитись храм ззовні не просто, а ще важче сфотографувати, адже він щільно оточений старими деревами. Але це можна не вважати за прикрість, бо головна розкіш зовні доволі скромно оздобленого барокового костелу розміщена всередині. А оскільки над внутрішнім оздобленням працював сам Іоган Георг Пінзель, то можна не сумніватись, що інтер"єри будуть захоплювати дух.Перший костел в Бучачі з"явився разом з заснуванням парафії у 1397 році (за деякими даними у 1379 році). Будівля першого римо-католицького храму була дерев"яною. Невдовзі цей костел замінила мурована святиня, яку було зведено у готичному стилі. В середині ХVІІІ століття костел перебував у дуже поганому стані, тому виникла потреба в побудові нової святині. Фундатором нового храму став тодішній власник Бучача Микола Потоцький, про це свідчить напис над головним входом в костел. Будівництво храму тривало протягом 1761-1763 років. Архітектором спочатку був визначний майстер Бернард Меретин (Пам"ятаємо про собор св. Юра у Львові, костели в Наварії, Годовиці, Берездівцях, Лопатині, ратушу в Бучачі? Це все його робота.), а потім Мартин Урбанік. Над внутрішнім оздобленням працював скульптор Іоган Георг Пінзель зі своїми учнями.
В радянські часи костел було закрито, а в будівлі розмістили склад промтоварів. Тоді ж було знищено поховання, останки було викинуто для того, щоб в крипті звільнити місце для котельні. Також було понищено вівтарі, зникла частина скульптур - деякі з них зараз можна побачити в Олеському замку.
У 1991 році костел повернули римо-католикам, які відреставрували храм.Вид на костел від замку:А тепер зайдемо в середину храму.Головний вівтар з іконою Богородиці:

В нижній частині головного вівтаря по боках стоять скульптури святого Іоана Євангеліста, батьків Пресвятої Богородиці святих Іоахіма і Анни, а також святого Захарія, який був батьком Іоана Хрестителя.

На горі головного вівтаря розташовується композиція Божої слави з всевидящим оком і ангелами.В костелі збереглось чотири бічних вівтарі.
Вівтар святого Антонія:Вівтар Матері Божої:Наступні два вівтарі є старшими від храму і були виготовлені Пінзелем для його готичного попередника у 1750-их роках. Після побудови нового костелу їх перенесли сюди. Цікаво, що Пінзель брав шлюб і хрестив своїх дітей біля вівтаря святого Юди Тадея, який сам же ж і виготовив.
Скульптура архангела Михаїла над вівтарем святого Юди Тадея:Скульптура святого Яна Непомука над бічним вівтарем святого Миколая:Старий орган, який на даний момент, на жаль, не працює:


Tags: Бучач, Тернопільщина, костели, мандрівки, фото, храми
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 17 comments